ביטוח סייבר - Cyber Insurance

ביטוח סייבר

סיכוני סייבר מהווים את אחד מהסיכונים העסקיים הגדולים ביותר לעסקים. בין אם מדובר במתקפה מכוונת על עסקך או שמא במתקפה מקרית, נזקים לסודיות אמינות וזמינות המידע עלולים להסתכם בנזק פיננסי בלתי הפיך לעסק שלך. ביטוח סייבר הנו הפתרון! 

יצירת קשר

הודעתך נשלחה בהצלחה

התלות העסקית של חברות מכל הסוגים באמצעים דיגיטליים ובזמינות מערכות המידע מהווה סיכון עסקי משמעותי. ארגונים רבים סובלים בימים אלו ממתקפות כופרה (Ransomeware) ומגניבת מידע רגיש של לקוחותיהם ובמקרים רבים אף פרסומו ברבים על מנת לפגוע בבית העסק. פרסום מסוג זה גורר נזקים הנגרמים מעזיבת לקוחות ותביעות משפטיות. אם גם העסק שלך מחובר לאינטרנט, המתקפה הבאה הנה בלתי נמנעת ועליך לדאוג הן להטמעת אמצעים שנועדו למנוע ולהתמודד עם המתקפות השונות באמצעים כגון Firewall, Anti Virus ועוד. אך במקביל להשקעה בפן זה, עליך גם למזער את הסיכון השיורי (Residual Risk) אשר נותר למרות הכל לאחר הטמעת מערכות ההגנה.

 

ביטוח סייבר הנו תחום חדש באופן יחסי אשר עוזר לעסקים להתכונן ליום הגרוע מכל ולמזער את הנזקים האפשריים. בין הכיסויים האפשריים קיימים כיסוי נזקים לצד ג', כיסוי אבדן נתונים וכיסוי כנגד כופרות וסיכונים שונים נוספים.

 

במקרה שאירע בחודש מרץ 2016, מתקפה מסוג כופרה נעלה את מחשבי בית חולים בקליפורניה למשך מספר ימים בדרישה לתשלום גבוה במיוחד. בשל אי זמינות המידע של החולים, נגרם לבית החולים נזק תדמיתי ופיננסי רב אשר לא היה מכוסה בשום צורה מבחינה ביטוחית. מקרים מסוג זה שכיחים מאד גם בישראל בו מדי יום ננעלים עסקים והמשך פעילותם העסקים נמנעת. במקרים רבים המנכ"ל מוצא עצמו לבד במערכה, נטול תמיכה או ידע מתאים לגבי ההתמודדות והתוצאות עלולות להסתכם בנזקים של מאות אלפי שקלים לעסקים קטנים ואף מיליוני שקלים לארגוני בריאות, פיננסיים, מפעלים, משרדי עורכי דין וגופים בעלי תלות במערכות מידע.

 

י. פרי סוכנות לביטוח מובילה בביטוחים לסיכונים מיוחדים וביניהם בעלת מומחיות בתחום ביטוחי סייבר. הסוכנות נמצאת בשיתוף פעולה עם חברות הביטוח המובילות בתחום בישראל ובעולם ובעלת יכולת להציע לכל סוג עסק את כיסוי הסייבר המתאים לצרכיו בהתאם לגודלו, סוג המידע שבבעלותו, היבטים רגולטוריים ועוד.

 

להלן חלק מסוגי התביעות והסיכונים בפניהם יש לערוך ביטוח:

 • נזקים ישירים ו/או עקיפים שמקורם בטעות ו/או השמטה ו/או פגם אחר.

 • נזקי פשיעה שנעשו על ידי גורם כלשהו כגון: עובד שסרח, מתחרה, אקרים שחדרו לאתר וכד'.

 • נזקים לצד ג' שמקורם בהשמצה, הוצאת דיבה, פגיעה בפרטיות, הפרת תנאי סודיות וכד'.

 • נזקים לצד ג' שמקורם בהפרת זכויות יוצרים, קניין רוחני, סימן מסחרי רשום וכד'.

 • נזקים לבעלי האתר, מפעיליו ו/או לצד ג' עקב חדירת וירוסים ו/או העברתם באופן בלתי מודע.

 • נזקים שמקורם בתוכנות ריגול, קריסת מערכות אבטחה וכד' כדוגמת כופרה.

 • נזקים לצד ג' בשל כשלים בגין חוקי הגנת מאגרי מידע  וכד'.

 

הביטוחים הנפוצים בתחום זה הינם:

 • ביטוח רכוש.

 • ביטוח אובדן תוצאתי.

 • ביטוח חבות כלפי צד שלישי.

 • ביטוח אחריות מוצר.

 • ביטוח אחריות מקצועית.

 

בכל אחת מפוליסות הביטוח הקיימות בתחום זה ישנם תנאים כלליים וחריגים שונים, כמו גם מגבלות כיסוי, לפיכך ראוי לקרוא אותם היטב ולבחון שהינכם עומדים בכל הדרישות. סוכני י. פרי סוכנות לביטוח ישמחו לתמוך בכם במילוי ההצעה.

 

גם אם אינכם מנהלים את מערכות המחשוב שלכם או את אתר האינטרנט, הנכם עדיין נושאים באחריות למידע המופיע בו, לפרטי לקוחותיכם ולנזקים פיננסיים שייגרמו ממתקפת סייבר.

 

צור היום קשר לקבלת הצעת ביטוח סייבר.

office-p@perry4u.co.il

03-9596900

 

כתבות נוספות בנושא:

האם עלי לרכוש ביטוח לנזקי סייבר

להגן על המידע הדיגיטלי של העסק שלך

100 מיליון בשנייה אחת!