קרן השתלמות

קרן השתלמות

קרן השתלמות היא אמצעי חיסכון לטווח בינוני וארוך המתאים לשכירים, עצמאיים ובעלי שליטה. יתרונה המרכזי של קרן השתלמות הוא בכך שהיא הופכת נזילה לכל מטרה בתום 6 שנים, ורווחיה פטורים ממס.

יצירת קשר

הודעתך נשלחה בהצלחה

קרן השתלמות היא קופת גמל‏ שמשמשת על פי רוב כאפיק חיסכון כללי לטווח בינוני. זהו האפיק היחיד שהינו לטווח קצר יחסית אשר נותר פטור ממס לאחר הרפורמות במיסוי שוק ההון בישראל.

 

הטבות מס

לפי סעיף 3(ה) לפקודת מס הכנסה, הפקדות המעסיק לקרן השתלמות פטורה ממס הכנסה, בגבולות הפרשה של העובד של עד 2.5% מהמשכורת הקובעת (שבה נכללים רכיבי השכר הקבועים של העובד) והפרשת המעביד של עד 7.5% (לכל היותר פי שלושה מחלק העובד) מהמשכורת הקובעת, וזאת עד לתקרת שכר חודשי של פעמיים התקרה לתוספת היוקר (15,712 ש"ח לחודש ב-2015). ניתן להפריש לקרן כספים גם מעבר לתקרה, אך עליהם לא יחול הפטור. לאחר שש שנים מיום פתיחת הקרן ניתן למשוך את הכספים שנצברו בה ללא תשלום מס. עובדה זו הפכה את קרנות ההשתלמות לערוץ חיסכון (פטור ממס) גרידא, שבמקרים רבים אינו משמש כלל להשתלמות. משיכת כספי הקרן אפשרית כבר לאחר שלוש שנות ותק לצורך מימון השתלמויות או לימודים, או במקרה של גבר מעל גיל 67 או אישה מעל גיל 62.

 

ענף קרנות ההשתלמות הוא ענף דינאמי הנמצא בצמיחה בשנים האחרונות ולכן יש חשיבות יתרה בהבנה והניסיון של היועצים המדריכים אתכם בבחירת קרן ההשתלמות המתאימה ביותר לכם.

צרו קשר עם מחלקת הפיננסים במשרדנו ובררו איתנו פרטים לגבי התאמת קרן השתלמות בתנאים אופטימאליים.